Sidebar

HAIR FASHION Wirtualne Targi Fryzjerskie w 3 D

logointernetowetargi
Pierwsze internetowe targi  dla branży fryzjerskiej  w Polsce, odbyły się w dniach 12-18 marca 2012 r. 


Celem internetowych targów było połączenie ludzi z branży fryzjerskiej z użytkownikami Internetu, którzy nie zawsze mieli  możliwość uczestniczenia w targach tradycyjnych.
Do współpracy zaproszeni zostali znani fryzjerzy, styliści, fotografowie a także  przedstawiciele producentów i dystrybutorów produktów fryzjerskich oraz elementów wyposażenia salonów.

Osoby odwiedzające targi mogły uczestniczyć  w  konkursach, zamówić produkty online, porozmawiać ze stylistą, zasięgnąć porady ekspertów.  Styliści fryzjerstwa prezentowali najnowsze trendy we fryzjerstwie na wiosnę i lato 2012

int1204171 int1204172 int1204173

Na wirtualnej hali znalazło się 20 wystawców. W ciągu tygodnia trwania imprezy targi odwiedziło ponad 70 .000 unikalnych użytkowników, którzy wygenerowali około 250.000 odsłon. Największym powodzeniem cieszyły się stoiska salonów fryzjerskich, które proponowały rabaty i specjalne oferty na swoje usługi.
Targi pokazały, że internet jest stosunkowo nowym i nieznanym jeszcze medium dla branży fryzjerskiej które daje jednak wiele możliwości prezentacji  produktów i usług a także pozyskiwania klientów.  Uczestnicy Wirtualnych Targów Fryzjerskich Hair Fashion uważają, że będą one alternatywą dla coraz słabszych imprez wystawienniczych w Polsce.  Można dzięki nim dotrzeć do osób z całego kraju, przy stosunkowo niskich kosztach uczestnictwa. Firma postrzegana jest jako nowoczesna, inwestująca w nowe technologie i rozwiązania.  Jest to także niestandardowy sposób na reklamę i promocję firmy w internecie.

Dodatkową atrakcją targów były  liczne konkursy przygotowane zarówno dla Wystawców jak i osób odwiedzających targi.
Spotkanie jurorów  konkursu Hair Designer 2012 w składzie: Beata Berendowicz Akademia Berendowicz & Kublin, Julita Famulska menadżer Michała Wróblewskiego Salon You and You, Tatiana Sosna-Sarno aktorka odbyło się 16 marca w kameralnym wnętrzu zabytkowej kamienicy.  Jury oceniało 10 prac w trzech kategoriach: strzyżenie damskie, strzyżenie męskie i fryzura ślubna/ wizytowa. Najwięcej prac nadesłanych zostało w kategorii fryzura ślubna/ wizytowa. Przesłane prace miały rózny poziom przygotowania technicznego materiałów ale zdecydowanie prezentowały wysoki poziom fryzjerstwa.
Beata Berendowicz żałowała, że do konkursu zgłosiło się niewielu uczniów szkół uczących zawodu, ponieważ udział w konkursach to duża szansa na wybicie się, pokazanie swoich umiejętności a także lepsza szansa na start w zawodzie.

Laureatami konkursu Hair Designer  2012 zostali:

int1204175 int1204176

Zofia Łyszcz – kategoria strzyżenie damskie
I miejsce i Nagroda główna kosmetyki ufundowane przez firmę Catzy, wyróżnienie, nagroda specjalna ufundowana przez Akademię Berendowicz & Kublin – 1 dniowa sesja zdjęciowa w serwisie fryzjerskim Step4Hair

int1204174 int120417a

Paweł Trzaska Salon Fryzjerski Kurnik 5 Warszawa  kategoria fryzura ślubna/ wizytowa
I miejsce i Nagroda główna kosmetyki ufundowane przez firmę Catzy, oraz zamieszczenie zdjęć w magazynie Młoda Para

int120417b

Monika Paradowska Studio Piękności Warszawa kategoria strzyżenie męskie
I miejsce Nagroda główna kosmetyki ufundowane przez firmę Catzy


1. Bogusława Chmiest – kategoria fryzura ślubna/ wizytowa
Nagroda Akademii Berendowicz & Kublin kurs koków, Nagroda Publiczności

2. Anna Jaszczułt Studio Urody LOOK Pułtusk – kategoria fryzura ślubna/ wizytowa
Wyróżnienie biżuteria artystyczna  Filoarte
3. Justyna Firlej uczennica ZSZ „Hubal” w Radomiu, przygotowanie merytoryczne nauczycielka zawodu Justyna Śiwek – kategoria fryzura ślubna/ wizytowa
Wyróżnienie biżuteria artystyczna Filoarte

int1204178
1.
int1204177
2.
int1204179
3.

 

Konkurs Odkryj Siebie i pełną metamorfozę przygotowana przez Wiola Grat – makijaż i fryzury,  Piotr Sałata – stylizacja, Karol Rzeczycki – zdjęcia,  wygrali: Jagoda Bąk i Krzysztof Cieślak.

Przed metamorfozą Po metamorfozie
int120417c
Jagoda Bąk
int120417d

int120417e
int120417f
Krzysztof Cieślak
int120417g


int120417h


Fryzury: Wiola Grat
Stylizacje: Piotr Sałata
Zdjęcia: Karol Rzeczycki
Przygotowanie sesji: Agnieszka Grzelak

Nagrody specjalne – zestawy kosmetyków - ufundowała firma Orijana Trading Polska sp. z o.o. dystrybutor ekskluzywnych kosmetyków.

Dziękujemy Patronom Medialnym, Wystawcom i Fundatorom Nagród za okazane zaufanie i pomoc w przygotowaniu Targów.  Zapraszamy do odwiedzenia strony  www.fryzjerskie.wirtualne-targi.pl, gdzie znajdziecie wersje archiwalna targów i cały czas aktualne promocje na usługi fryzjersko-kosmetyczne.

Najnowsze posty na forum