Sidebar

Porady stylistów

Skomentuj jako pierwszy!

bach1504142

Jak strzyc i pielęgnować włosy małych dziewczynek? Jaką fryzurę wybrać do szkoły a jaką na ważną uroczystość jak Pierwsza Komunia Święta? Ile prawdy jest w powszechnie krążących mitach o włosach dzieci?  -Dziewczynka powinna mieć naturalną, klasyczną fryzurę, która przede wszystkim będzie wygodna – mówi Oskar Bachoń, hair & make-up designer. I radzi, jak dbać o włosy młodej damy.

Skomentuj jako pierwszy!

bach1504141

Wiosna to czas na zmiany, również te na głowie. Nic tak nie poprawia samooceny jak nowa fryzura. Co powiecie na świeży kolor albo romantyczne fale? Oskar Bachoń, hair and make up designer, twierdzi, że metamorfoza nie wymaga dużych nakładów finansowych oraz podsuwa pomysły na to, jak wyglądać kobieco i modnie.

Skomentuj jako pierwszy!

sch1503231

Skorzystanie z oferty pielęgnacyjnych zabiegów dostępnych w salonach fryzjerskich to skuteczny sposób na regenerację, czy wzmocnienie włosów albo dodanie im blasku. Teraz dzięki rytuałom BC Oil Miracle od Schwarzkopf Professional takie zabiegi będą również ucztą dla zmysłów!

Skomentuj jako pierwszy!

kok1503311Wraz z nadejściem wiosny zrzucamy zimowe czapki z głów i eksponujemy nasze fryzury, których stan często nie do końca jest zadowalający. Włosy są suche, łamliwe, a ich stylizacja to nie lada wyzwanie. Co wtedy? Pogoda jest już iście wiosenna, dlatego najwyższy czas na zmiany w sposobie ich pielęgnacji. Radzimy jak ujarzmić wiosenną fryzurę i spowodować, by imponowała świeżością.

Skomentuj jako pierwszy!

try1503191To co nosimy na głowie i dumnie prezentujemy całemu światu to oczywiście nasze włosy. Im bardziej bujna i lśniąca jest nasza czupryna tym bardziej czujemy się atrakcyjni i wyjątkowi. Jednak prawdziwy skarb znajduje się u podnóża włosów. To oczywiście skóra głowy czyli po angielsku skalp (scalp). W czasach dzikiego zachodu skalp był najcenniejszym trofeum wojennym dla każdego Indianina. Współcześnie jest równie cenny dla każdego człowieka i co ważniejsze nie trzeba się z nim rozstawać po przegranej walce. Tyle o skalpie pół-żartem, a teraz całkiem serio.

Skomentuj jako pierwszy!

kok1503021Zima to dość trudny okres dla naszych włosów. Mróz, wiatr, klimatyzacja i szybkie zmiany temperatur powodują, że są suche i brak im blasku. Jak temu zaradzić? Wypróbuj saunę na włosy. Na czym polega ten zabieg w praktyce i co powoduje?

Skomentuj jako pierwszy!

ind15022610Ciągła zmiana temperatury, wiatr, wilgoć oraz nakrycia głowy sprawiły, że po zimie włosy wymagają szczególnego traktowania! O tym, co zrobić, żeby wiosną cieszyć się wypielęgnowanymi i dobrze wyglądającymi pasmami opowiada Izabela Suszko, stylistka marki INDOLA.

Skomentuj jako pierwszy!

bach1502242Francuska grzywka, przedłużony bob i krótkie strzyżenie z długim, pozornie nieuczesanym przodem. Motywem przewodnim w tym roku jest naturalność, a kolorem brond. Nowe trendy opisuje Oskar Bachoń, Hair&Make-up Designer.

Skomentuj jako pierwszy!

org1502184Zima jest bardzo ciężkim okresem dla naszych włosów; niekorzystne warunki atmosferyczne, przesuszone powietrze w pomieszczeniach oraz niewłaściwy sposób odżywiania się (pozbawiony mikroelementów i witamin) sprawiają, że włosy stają się łamliwe, suche, a także osłabione i pozbawione blasku, mają tendencję do puszenia się oraz elektryzowania, bądź też przeciwnie - przetłuszczają się. Dodatkowo, niekorzystne dla naszej gospodarki hormonalnej, przesilenie wiosenne wpływa bardzo często na wzmożone wypadanie włosów.

Skomentuj jako pierwszy!

kok1502021Według statystyk w ciągu roku kobiety poświęcają średnio 50 godzin na prostowanie włosów i aż 175 godzin na ich stylizację. Nie powinno więc dziwić, że z czasem stają się one przesuszone i matowe. Jak sobie z tym radzić? Na przykład korzystając z profesjonalnych zabiegów regenerujących.

Najnowsze posty na forum